Disputatio theologica, Deo uno et trino, quam...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1687 Miejsce publikacji: Wittebergae Autorzy:
  • Quenstedt, Johann Andreas
  • König, Peter
Strony: [8] K. Sygnatura: Pol.7.II.2620 biblioteka cyfrowa link Języki: grc, heb, lat, ger Hasła kluczowe:
  • Quenstedt, Johann Andreas (1617-1688)
  • Trójca Święta
  • Druk teologiczny – 17 w
  • Dysputacja
Data dodania: 16.01.2014

Dyskusja teologiczna odnosząca się do Trójcy Świętej. Święta Trójca – chrześcijański dogmat stwierdzający, że Bóg jest Bogiem Trójjedynym, istniejącym jako trzy Osoby. Debatę 3.07.1687 r. na Uniwersytecie w Wittenberdze prowadził Johann Andreas Quenstedt (1617-1688) oraz respondent (pozwany) Peter König. Praca dedykowana Johannusowi Georgiusowi Hoffmannusowi. Na stronie tytułowej rękopiśmienne zapiski. Za tekstem druku wiersz Herrmana Helma. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.2578-Pol.7.II.2620. Dawne sygnatury druku: R.5. Misc.5. Zewnętrzne oznaczenia: DT, DS. Typ oprawy – biały pergamin (oprawa z japem); okładzina – tektura; krawędzie – barwione; wysunięcie pojedynczych kart lub składek; niewielkie zagniecenia/ubytki/przedarcia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu "Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej".