Disputatio theologica decima-quinta, de Peccato Originali, quam...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1621 Miejsce publikacji: Lugduni Batavorum Autorzy:
  • Eldere, Abraham ab
  • Riveti, Andreae
Strony: [11] K. Sygnatura: Pol.7.II.3871 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Druk teologiczny - 17 w.
  • Grzech pierworodny
  • Dysputacja
  • Spory religijne - 17 w.
Data dodania: 20.01.2014

Piętnasta rozprawa teologiczna dotycząca grzechu pierworodnego - autorstwa Andreae Riveti. Publiczna prezentacja odbyła się 10.03.1621 r. na Uniwersytecie w Batawian. Respondentem (pozwanym) był Abrahamusa ab Eldere. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.3871-Pol.7.II.3892. Pieczątki w druku: 7,10,11. Dawne sygnatury druku : U.7.Misc.6. Zewnętrzne oznaczenia: NS. Typ oprawy – półpłótno; obleczenie – brązowy marmurek; okładzina – tektura; niewielkie deformacje; niewielkie zabrudzenia; niewielkie zagniecenia/ubytki/przedarcia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.