Disputatio theologica, De sacrificio Missae supposititio, quam...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1693 Miejsce publikacji: Tubingae Autorzy:
  • Jäger, Johann Wolfgang
  • Guetermann, Johann Jacob
Strony: 24 Sygnatura: Pol.7.II.2601 biblioteka cyfrowa link Języki: lat, ger Hasła kluczowe:
  • Jäger, Johann Wolfgang (1647-1720)
  • Druk teologiczny - 17 w.
  • Polemika religijna - 17 w.
  • Dysputacja
Data dodania: 13.01.2014

Dyskurs teologiczny prowadzony w maju 1693 r. przez profesora teologii, rektora Uniwersytetu w Tybindze Johanna Wolfganga Jägera (1647-1720). Tematem debaty była ofiara Mszy. Respondentem był Johann Jacob Guetermann. Za stroną tytułową widnieją dedykacje skierowane do autora i respondenta od profesorów i studentów wydziałów teologicznych, m.in. Gabriela Schwedera, Christophorusa Caldenbacha, Gabriela Lewusa, Daniela Hüllera, Johanna Hillera. Na tekst składają się pytania i odpowiedzi związane z tematem. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.2578-Pol.7.II.2620. Dawne sygnatury druku: R.5. Misc.5. Zewnętrzne oznaczenia: DT, DS. Typ oprawy – biały pergamin (oprawa z japem); okładzina – tektura; krawędzie – barwione; wysunięcie pojedynczych kart lub składek; niewielkie zagniecenia/ubytki/przedarcia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.