Disputatio theologica. De Peccato, quam D.O.M.A. sub praesidio ... Johannis Combachii...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1640 Miejsce publikacji: Bremae Autorzy:
  • Combach, Johann
  • Pistorius, Nicolaus Heinrich
Strony: 16 Sygnatura: Pol.7.II.2279 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Combach, Johann (1585-1651)
  • Religia - rozważania - 17 w.
  • Grzech
  • Druk teologiczny - 17 w.
Data dodania: 26.03.2014

Rozprawa teologiczna poruszająca m.in. sprawy grzechu (tezy 1-44), prowadzona w sierpniu 1640 r. przez profesora Johanna Combacha (1585-1651) oraz studenta Nicolasa Heinricha Pistoriusa. Druk dedykowany: Johanni Combachio, Johanni Pistorio, Ludovico Heimelio. Na karcie tytułowej ozdobnik drukarski z napisem w otoku: "Tuta Est Triplex Concordia" (istnieją trzy bezpieczne porozumienia). Druk współoprawny z innymi tekstami teologicznymi (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.2248-Pol.7.II.2284. Pieczątki: 1, 10, 11. Dawne sygnatury: R.5. Misc.6. Zewnętrzne oznaczenia: DT, DS. Typ oprawy (materiał) - biały pergamin (oprawa z japem); krawędzie – nakrapiane; okładzina – tektura; niewielkie deformacje; znaczne zabrudzenia; brak zacieków/zaplamień. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.