Disputatio politica de ostracismo, quam adspirante divino numine, et consentiente...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1696 Miejsce publikacji: Regiomonti Autor:
  • Thegen, Georg
Strony: [14] K. Sygnatura: Pol.7.II.5019 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Thegen, Georg (1651-1729)
  • Dysputacja
  • Ostracyzm
Data dodania: 20.09.2013

Dysputa na temat ostracyzmu (praktyka polityczna w starożytnej Grecji - rodzaj tajnego głosowania, podczas którego wolni obywatele typowali osoby podejrzane o dążenie do tyranii i zasługujące na wygnanie z miasta na 10 lat). Dysputa pod kierunkiem profesora M. Georgija Thegena (1651-1729), miała miejsce w audytorium Maximum Wydziału Filozoficznego podczas egzaminu studenta teologii i filozofii z Prus - Daniela Hintza. Druk dedykowany m.in. burmistrzowi Christiano Feyerabendowi, Petro Langowi i innym. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.5019-Pol.7.II.5021. Format:  4 °. Pieczątki: 7, 10, 11, 20. Dawne sygnatury: BB.5.Misc.2. Krawędzie przycięte; typ oprawy (materiał) - niebieski papier (oprawa miękka). W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.