Disputatio nona Institutionum Imperialium. De curatoribus et satisdationo tutorum vel curatorum: Quam [...]

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1607 Miejsce publikacji: Thorunij Borussorum Autor:
  • Nizolius, Matthias
Strony: [4] K. Sygnatura: Pol.7.II.738 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Nizolius, Maciej (1568?-1608)
  • Rozprawy naukowe
  • Spory religijne - 17 w.
  • Druk teologiczny - 17 w.
  • Dysputacja
Data dodania: 30.06.2014

Tekst Macieja Nizolius’a (1568?-1608) - profesora prawa w Gimnazjum Akademickim w Toruniu. Tekst składa się z XXIII tez. W druku wymienione nazwiska, m.in.: Fabiano Tenck, Simeoni Esken, Matthiae Sellino, Johanni Zimmermanno, Joachimus Flesso. Na stronie tytułowej i na końcu tekstu widnieją ozdobniki kwiatowe. Spis treści: I-IV. Dokument wydany w drukarni Andrzeja Koteniusza. Typ oprawy: papier; obleczenie: niebieskie; okładzina: oprawa miękka. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej” .