Disputatio inauguralis juridica de Modis Acquirendi, utpote licitis, illictis ac indifferentibus, quam...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1701 Miejsce publikacji: Jenae Autorzy:
  • Friese, Johann Bernhard
  • Michaelis, Christian
Strony: 48 Sygnatura: Pol.7.II.1825 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Friese, Johann Bernhard (1643-1726)
  • Prawo - 18 w.
  • Akwizycja
  • Dysputacja
Data dodania: 28.02.2014

Inauguracyjna debata z dziedziny prawa dotyczyła metod pozyskiwania, nabywania w sposób legalny i nielegalny (akwizycja). Dyskusja prowadzona we wrześniu 1701 r. przez profesora Johanna Bernharda Friese (1643-1726) oraz respondenta Christiana Michaelisa. W tekście ozdobny inicjał oraz winieta na końcu druku. Druk współoprawny z innymi tekstami (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.1798-Pol.7.II.1836. Pieczątki: 7, 10, 11. Dawne sygnatury: H.5. Misc.3. Zewnętrzne oznaczenia: NS. Typ oprawy – półpłótno; obleczenie – czarny marmurek; okładzina – tektura; krawędzie przycięte - druki różnej wielkości; niewielkie deformacje; średnie zabrudzenia; średnie zacieki/zaplamienia; średni stopień zainfekowania mikroorganizmami. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.