Disputatio III. De jure non scripto... Conradus Passelius...Georgius a Maleschky...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1608 Miejsce publikacji: [Francofurti ad Oderam] Autorzy:
  • Passel, Conrad
  • Maleschky, Georgius
Strony: [6] K. Sygnatura: Pol.6.II.1276/4 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Passel, Conrad (?-1629)
  • Maleschky, Georg (1591-1613)
  • Debata prawna - 17 w.
  • Wenzel, Heinrich (1592-1639)
  • Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie nad Odrą
Data dodania: 16.09.2014

Dyskusja III. Ćwiczenia z dziedziny prawa prezentowane w formie tez: I-XXVI przez prawnika Conrada Passela (-1629) oraz respondenta Georgiusa Maleschky'ego (1591-1613). Tekst prezentowany na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, gdzie rektorem od 1608 r. był książę Münsterberga Heinrich Wenzel (1592-1639). Karta tytułowa w ozdobnej ramce z motywem roślinnym. Na końcu druku dwa wiersze dla respondenta podpisali Henricus de Münsterbergk oraz Balthasar a Dompnig. W tekście ozdobniki drukarskie: tekst w ramkach, inicjały, winiety. Druk wydany w oficynie drukarza i księgarza Fridericusa Hartmana. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.6.II.1241-Pol.6.II.1284. Format bibliograficzny: 4. Pieczątki: 1, 10, 11. Dawne sygnatury: G.6.Inne znaki własnościowe: I.G.W.O.S 157? - dopisek na przedniej okładzinie. Zewnętrzne oznaczenia: DT, DIP. Typ oprawy (materiał) – półskórek (tłoczenia ślepe); krawędzie przycięte – barwione; obleczenie – biała skóra oraz czarny pergamin z rękopisu; okładzina – tektura; szycie poluzowane; znaczne zabrudzenia; średnie zacieki/zaplamienia; niewielkie ubytki spowodowane przez owady i gryzonie (oprawa, okładka); niewielki stopień zainfekowania mikroorganizmami (blok); widoczny niewielki foxing (plamy o zabarwieniu rdzawo-pomarańczowym - utlenianie się związków żelaza na kartkach papieru). W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.

Artykuły powiązane