Discursus Historicus, Dero vornembsten denckwürdigsten Historien so sich von etlichen Jahren hero/ unnd namhafftig...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1606 Miejsce publikacji: Franckfurt am Mayn Autor:
  • Förster, Johann
Strony: 126 Sygnatura: Pol.7.II.2651 biblioteka cyfrowa link Języki: lat, ger Hasła kluczowe:
  • Europa - historia - 16-17 w.
  • Polska - historia - źródła - 16-17 w.
  • Rozprawa naukowa - 17 w.
Data dodania: 05.03.2014

Relacja na temat wydarzeń historycznych w Europie w latach 1598 do 1606. Z wydarzeń w Polsce autor kroniki Johann Förster wzmiankuje m. in. o śmierci królowej Polski Anny Austriaczki (żony Zygmunta III Wazy) w 1598 r., zbrojnej wyprawie Zygmunta III Wazy do Szwecji i śmierci żony księcia pomorskiego Bogusława. W tekście marginalia, ozdobne inicjały, winieta. Druk współoprawny z innymi tekstami (klocek introligatorski), Pol.7.II.2650-Pol.7.II.2652. Dawne sygnatury: C.4. Typ oprawy (materiał): pergamin biały (oprawa z japem); obleczenie – karta z rękopisu; okładzina - tektura; niewielkie przedarcia/ubytki; znaczne zabrudzenia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.