Dies Irae : misterium apokryficzne - program

Typ: DŻS Rok publikacji: 1993 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [12] Sygnatura: ze zbiorów prywatnych biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Galeria El
Data dodania: 21.09.2012

"Dies Irae" (Dzień Sądu) - taki tytuł nosi spektakl oparty na apokryfach, wystawiony w Galerii El w Elblągu. Różna materia literacka (pochodząca z różnych epok) oraz rozmaita stylistyka teatralna stanowi kontynuację nurtu programowego Galerii, zainaugurowanego wystawą grupy tematycznej w marcu 1983 r. nt. „Apokryfy XX” . Projekt wystawiany w Galerii El - od 28-30.11.1983 r. Opracowanie artystyczne i reżyseria – Wojciech Jesionka, scenografia – Filip Rożynek. Obsada – aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Elblągu, grupa amatorska zespołu widowiskowego Galerii EL oraz chór Państwowej Szkoły Muzycznej w Elblągu.