Die Vereinigung künstlerischer Bühnenvorstände : Ihre Begründung, ihre Entwicklung, ihre Ziele

Typ: Książka Rok publikacji: 1927 ? Miejsce publikacji: Berlin Autor:
  • Satori-Neumann, Bruno Th.
Strony: 56 Sygnatura: 107122 biblioteka cyfrowa link Hasła kluczowe:
  • Satori-Neumann, Bruno (1886-1943)
  • Niemiecki teatr - historia - 20 w.
Data dodania: 06.04.2012

Publikacja autorstwa elblążanina B. Satori-Neumann’a na temat zrzeszenia artystycznych zarządów scen – jego powstania, rozwoju i celów. Zrzeszenie artystycznych zarządów scen (die Vereinigung künstlerischer Bühnenvorstände założone zostało w 1911 w Berlinie. Celem organizacji było popieranie interesów zarządów oraz doradzanie im i pomoc w kwestiach zawodowych. Do zadań należało wpieranie wszelkich działań, które służyć miały rozwojowi „sztuki reżyserskiej, dramatopisarstwa, opery, scenografii i tańca scenicznego”. Członkami zwyczajnymi mogli być zasiadający w artystycznych zarządach scen, członkami nadzwyczajnymi zaś wszyscy zainteresowani teatrem, w szczególności aktorzy, dramaturdzy, kompozytorzy.