Die unsterbliche Landschaft. Die fronten des Weltkriegs. Vogesenkrieg. Ein Bildwerk herausgegeben von Erich Otto Volkmann

Typ: Książka Rok publikacji: 1935 Miejsce publikacji: Leipzig Autor:
  • Volkmann, Erich Otto
Illustracje: 84 Strony: [ 6 ]; 64 Sygnatura: KD.549.4 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Konflikty zbrojne - 20 w.
  • I wojna światowa
  • Fronty I wojny światowej
  • I wojna światowa - Wogezy - dokumentacja fotograficzna
  • Volkmann, Erich Otto (1879-1938)
Data dodania: 04.09.2023

Die unsterbliche Landschaft. Die fronten des Weltkriegs. Vogesenkrieg(Lipsk, 1935) - opatrzony komentarzem fotoalbum zawierający unikalne zdjęcia z rejonu Wogezów - niewielkiego pasma górskiego położonego we wschodniej Francji, przez które przebiega granica między historycznymi krainami Alzacji i Lotaryngii, przez które w trakcie I wojny światowej przebiegał front ,w opracowaniu niemieckiego archiwisty i oficera wojskowego Ericha Otto Volkmanna (1879-1938). Publikacja zawiera ponad 80 czarno-białych fotografii, opatrzonych objaśnieniami, z których często przebija apoteoza niemieckiej armii. W okresie I wojny światowej, w latach 1914-1918 na tych terenach zginęło w sumie trzydzieści jeden tysięcy żołnierzy francuskich i niemieckich.