Die unsterbliche Landschaft. Die fronten des Weltkriegs. Flandern. Ein Bildwerk herausgegeben von Erich Otto Volkmann

Typ: Książka Rok publikacji: 1934 Miejsce publikacji: Leipzig Autor:
  • Volkmann, Erich Otto
Illustracje: 95 Strony: [ 6 ]; 62 Sygnatura: KD.549.1 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Konflikty zbrojne - 20 w.
  • I wojna światowa - front zachodni
  • I wojna światowa - Flandria
  • I wojna światowa - front zachodni - dokumentacja fotograficzna
  • Volkmann, Erich Otto (1879-1938)
Data dodania: 01.09.2023

Die unsterbliche Landschaft. Die fronten des Weltkriegs. Flandern(Lipsk, 1934) - opatrzony komentarzem fotoalbum zawierający unikalne zdjęcia z zachodniego frontu I wojny światowej w opracowaniu niemieckiego archiwisty i oficera wojskowego Ericha Otto Volkmanna (1879-1938). Publikacja zawiera niespełna 100 czarno-białych fotografii z okresu I wojny światowej z terenów historyczno-geograficznej krainy Flandrii. Z komentarzy dopełniających fotografie przebija często apoteoza niemieckiej armii. Znalazły się tu m.in. zdjęcia: z otwierającej niemiecką inwazję na Belgię, pierwszej bitwy I wojny światowej pod Liège, z przemarszu przez Belgię w sierpniu 1914 roku; oblężenia Antwerpii; działań wojennych na terenie Ypres; z zaciekłych bojów na wzgórzu Kammelberg w pobliżu miejscowości Kammel w 1918 roku etc.