Die Statuten des Deutschen Ordens nach den ältesten Handschriften herausgegeben von Max Perlbach. Zur siebenten Säcularfeier...

Typ: Książka Rok publikacji: 1890 Miejsce publikacji: Halle Autor:
  • Perlbach, Max
Strony: LIX, 354 Sygnatura: 34644 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Zakon Krzyżacki - źródła
  • Perlbach, Max (1848-1921)
Data dodania: 28.08.2012

Opracowanie dokumentów Zakonu Krzyżackiego, autorstwa Maxa Perlbacha (1848-1921), niemieckiego historyka i bibliotekarza, badacza średniowiecznej historii Prus, Polski i Zakonu krzyżackiego, na podstawie zachowanych rękopisów. Zawiera m. in. dokumenty związane z najstarszą historią Zakonu, dotyczące m. in. szpitala w Accon, przywileje papieży Innocentego III, Honoriusza III, Grzegorza IX, przepisy związane z rytuałem przyjęcia oraz dokumenty wystawiane przez późniejszych mistrzów Zakonu.