Die Schwestern von Prag. Komische Oper in zwei Acten

Typ: Muzykalia Rok publikacji: 1890 ? Miejsce publikacji: Leipzig ; Berlin Autor:
  • Müller, Wenzel
Strony: 178 Sygnatura: Muz. III 5959 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Müller, Wenzel (1767-1835)
  • Kompozytorzy austriaccy - 18-19 w.
  • Opera
  • Libretto
Data dodania: 20.12.2011

Libretto opery komicznej Wenzela Müller’a na podstawie komedii Joachima Perineta o tym samym tytule. Wenzel Müller (1767-1835) był niezwykle płodnym, choć dzisiaj raczej zapomnianym kompozytorem, autorem muzyki do oper, operetek, śpiewogier, pantomim, fars. "Die Schwestern von Prag" to jego najpopularniejsze dzieło, swego czasu chętnie wystawiane przez wszystkie teatry. Premiera odbyła się w Wiedniu w 1794 r. Na akcję opery składają się przygody i miłosne perypetie domowników, służby i przyjaciół domu pana von Brummer. Jedna z piosenek tej opery „Ich bin der Schneider Kakadu” stała się motywem wariacji Beethovena „Kakadu-Variationen”.