Die Pflugschar : Monatsschrift der CVJM Deutschlands, 1931

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1931 Miejsce publikacji: [Berlin] Illustracje: fot., il. Sygnatura: 010680 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Czasopisma niemieckie - 20 w.
  • Organizacje chrześcijańskie - 20 w.
Data dodania: 21.09.2016

Miesięcznik wydawany przez niemiecki oddział międzynarodowej chrześcijańskiej organizacji młodzieżowej YMCA. W czasopiśmie zamieszczano artykuły o charakterze religijno-społecznym i ogłoszenia z życia stowarzyszeniowego

W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajduje się pięć zeszytów z 1931 r. (nr 1, 2, 3, 5, 7). Każdy numer zawiera dodatek „Junges Volk”, adresowany do chłopców w wieku szkolnym, w którym poruszane były z chrześcijańskiej perspektywy problemy wieku dorastania oraz zamieszczane artykuły na temat sportu, który towarzystwo uważało za ważny w życiu młodego chrześcijanina, hobby i wolnego czasu, a także opowiadania, wiersze, teksty piosenek. Dodatek zawiera fotografie i ilustracje.