Die NSDAP als politische Ausleseorganisation

Typ: Książka Rok publikacji: 1938 Miejsce publikacji: München Autor:
  • Mehringer, Helmut
Strony: 122; [ 6 ] Sygnatura: KD.19607 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • III Rzesza - historia - 20 w.
  • NSDAP
  • Nazizm
  • Narodowy socjalizm
  • Propaganda nazistowska
  • Mehringer, Helmut (1912-1944)
Data dodania: 08.01.2024

Die NSDAP als politische Ausleseorganisation (Monachium; 1938) - publikacja propagandowa opisująca nierozerwalnie związaną z osobą Adolfa Hitlera, powstałą w 1920 roku na gruncie wcześniejszej Niemieckiej Partii Robotników - Narodowosocjalistyczną Partię Niemieckich Robotników (NSDAP), która wraz z początkiem wielkiego kryzysu szybko zyskała rozgłos i znaczącą pozycję, a w 1932 roku stała się najliczniejszą partią w niemieckim parlamencie oraz jej narodowosocjalistyczną ideologię. Autorem opracowania jest wyższy urzędnik Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy (niem. Reichssicherheitshauptamt), od 1941 roku Sturmbannfüfrer SS Helmut Mehringer (1912-1944). W materiale, całkowicie oddany ideom narodowego socjalizmu autor argumentuje i opowiada się za NSDAP jako organizacją elitarną, która stworzyła i zbudowała solidną hierarchię przywództwa, aby móc działać jako organizacja polityczna.