Die Musik : Monatsschrift, 1922-1944

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1922-1944 Miejsce publikacji: Stuttgart,Berlin,Leipzig Autor:
  • Schuster, Bernhard (oprac.)
Sygnatura: 010108 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Muzyka - historia
  • Czasopisma niemieckie - 20 w.
  • Czasopisma muzyczne - 20 w.
Data dodania: 02.10.2015

Niemieckie branżowe czasopismo muzyczne, założone przez Bernharda Schustera  (1870–1934), ukazywało się w latach 1901-1944. Periodyk wychodził w odstępach mniej więcej miesięcznych. Każdy numer zawierał artykuły na temat muzyki, a ponadto doniesienia o wydarzeniach muzycznych w miastach Niemiec i zagranicy oraz  krytyki i recenzje muzyczne np. nowo wydanych płyt.  Wiele numerów zawierało dodatki specjalne, poświęcone z reguły życiu i twórczości jednego z niemieckojęzycznych kompozytorów. Mimo charakteru czasopisma specjalistycznego, „Die Musik” było skierowane do miłośników muzyki także bez przygotowania i specjalistycznego wykształcenia, co tłumaczy sukces wydawniczy. W tekście liczne zdjęcia (w tym portrety), tabele oraz nuty. Biblioteka Elbląska posiada roczniki z lat 1922-1944.