Die Königliche Gesellschaft für nordische Alterthumskunde [sprawozdania roczne], 1838-1843

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1838-1843 Miejsce publikacji: Copenhagen Illustracje: map., ryc. Sygnatura: 010623 biblioteka cyfrowa link Języki: eng, dan, ger Hasło kluczowe:
  • Towarzystwa naukowe - Dania - 19 w.
Data dodania: 12.09.2016

Sprawozdania  roczne z działalności duńskiego towarzystwa starożytniczego Königliche Gesellschaft für nordische Alterthumskunde za lata 1838-1843, w języku duńskim, niemieckim i angielskim. Towarzystwo powstało w 1825 r., prowadziło badania nad germańskimi językami, mitologią i historią, m. in. w postaci wykopalisk oraz analiz starych tekstów.  Towarzystwo wydawało wiele publikacji, zarówno edycji źródłowych, jak i opracowań. Jak wynika ze sprawozdań ze zbiorów Biblioteki Elbląskiej za lata 1838-1843, w tym okresie towarzystwo szczególnie intensywnie zajmowało się poszukiwaniem śladów obecności Wikingów w krajach Ameryki, zanim dotarł do niej Kolumb. Publikacja zawiera pięć tablic (brak jednej) z materiałem ilustracyjnym.