Die Kleinwelt des Süßwassers. Ein Lehr- und Lesebuch

Typ: Książka Rok publikacji: 1910 Miejsce publikacji: Leipzig Autor:
  • Francé, Raoul Heinrich
Illustracje: 322 Strony: 160; [ 8 ] Sygnatura: KD.1533 biblioteka cyfrowa link Języki: lat, ger Hasła kluczowe:
  • Historia naturalna
  • Nauki przyrodnicze
  • Hydrologia wód słodkowodnych
  • Mikroskopia
  • Mikrotechnika
  • Francé, Raoul Heinrich (1874-1943)
Data dodania: 13.09.2023

Die Kleinwelt des Süßwassers. Ein Lehr- und Lesebuch  (Lipsk, 1836) - opatrzony bogatym materiałem fotograficznym XIX-wieczny podręcznik (kompendium wiedzy) z dziedziny hydrobiologii i mikrobiologii wód słodkowodnych. Autorem opracowania jest austro-węgierski botanik, mikrobiolog, filozof przyrody i kultury oraz popularyzator nauki Raoul Heinrich Francé (1874-1943). W kolejnych rozdziałach publikacji przedmiotem opisu są: pierwotniaki, algi słodkowodne, wrotki oraz skorupiaki słodkowodne. Ostatni rozdział  zawiera przydane rady i wskazówki dotyczące badań mikroskopowych i mikrotechniki czyli sposobów przyrządzania preparatów do badań mikroskopowych.