Die Kahlberger Woche, 1926-1927

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1926, 1927 Miejsce publikacji: Elbing Sygnatura: 12569 biblioteka cyfrowa link Hasła kluczowe:
  • Krynica Morska - 20 w.
  • Czasopisma niemieckie - 20 w.
Data dodania: 21.08.2012

Tygodnik poświęcony miejscowości kąpieliskowej Krynica Morska, ukazywał się w sezonie letnim (od połowy maja do początku września). Zawierał: opowiadania, utwory poetyckie (m. in. pochodzącego z Elbląga Hellmuta Draws-Tychsen), doniesienia z innych niemieckich kąpielisk, artykuły na temat samej miejscowości (historia, walory przyrodnicze), zdrowia, sportu, mody letniej, nowości filmowych, rozkłady jazdy parowców kursujących do letniska, listy kuracjuszy, reklamy m. in. pijalni mleka elbląskiej mleczarni. W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajdują się numery z dwóch lat: 1926 i 1927.