Die Innung der Zukunft : Blätter für das Genossenschaft=Wesen (Associationen), Volkswirthschaftlich und Statistisch, 1863

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1863 Miejsce publikacji: Potsdam Strony: 114 Sygnatura: 012358 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Niemiecki Związek Spółdzielczy
  • Czasopisma niemieckie - 19 w.
  • Spółdzielnie
  • Elbląskie Towarzystwo Rzemieślnicze
Data dodania: 16.12.2015

Niemieckie czasopismo gospodarcze adresowane do spółdzielni przemysłowych oraz stowarzyszeń spółdzielczych. Miesięcznik wydawany w Poczdamie, w wydawnictwie Hermanna Schulze-Delitzsch'a. Układ treści dwuszpaltowy. W treści ujęte m. in. dane statystyczne z zakresu gospodarki, zestawienia tabelaryczne, statuty spółdzielni. Czasopismo było prenumerowane przez Elbląskie Towarzystwo Rzemieślnicze dla jego biblioteki, o czym świadczy znak własnościowy (pieczęć) towarzystwa na kartach. Biblioteka Elbląska w swoich zbiorach posiada jedynie rocznik 1863.