Die in der Angst und ausser der Angst fürgestellete Ehe-Liebste, nemlich die weyland Wohl-Ehrbare...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1690 Miejsce publikacji: Lissa Autor:
  • Herzmann, Zacharias
Strony: 28 Sygnatura: Pol.7.II.1780 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Pfeffer, Marta (-1690)
  • Druk funeralny - 17 w.
  • Kazania i homilie - 17 w.
  • Panegiryk
Data dodania: 28.11.2013

Kazanie żałobne poświęcone pamięci Marty Pfeffer z domu Mend, żony pierwszego pastora i inspektora szkolnego w Rawiczu Heinricha Pfeffer’a. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.1773- Pol.7.II.1780. Dawne sygnatury druku: U.7.Misc 2. Zewnętrzne oznaczenia: NS. Typ oprawy druku – półpłótno (czarny marmurek); okładzina – tektura; krawędzie – nakrapiane; niewielkie zacieki/zaplamienia/zagniecenia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.