Die gantze Bibel, das ist alle Bücher allts und neüws Testaments, den ursprünglichen Sprachen nach, auffs aller treuwlichest...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1540 Miejsce publikacji: Zürich Sygnatura: Ob.6.III.1005 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Pobierz plik XML Pobierz plik TXT Kategorie:
Data dodania: 04.12.2009

Edycja biblii w języku niemieckim wydanej w roku 1540 w Zurychu w warsztacie Christophera Froschauera. Wydanie dwutomowe, zawiera drzeworytowe inicjały i sceny biblijne w kolorze czarno-białym. Strona tytułowa zawiera drzeworyt ręcznie kolorowany na czerwono. Karty przedtytułowe, czyste wykonane z papieru czerpanego zawierające znak wodny. Prow. : 1. Biblioteka Gimnazjalna w Elblagu [pieczęć] Oprawa: tektura, pergamin biały, wiązania ze skóry, uszkodzony grzbiet, XVI w.