Die französische Revolution, ein warnendes Beyspiel für andre Reiche von Arthur Young […]

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1794 Miejsce publikacji: Hannover Autor:
  • Young, Arthur
Strony: XXIV; 380; 10 Sygnatura: 91813 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Stary druk - 18 w.
  • Francja - historia polityczna - 18 w.
  • Francja - historia społeczno - gospodarcza - 18 w.
  • Rewolucja francuska - spostrzeżenia i opinie - 18 w.
  • Young, Arthur (1741-1820)
Data dodania: 31.01.2020

Druga niemieckojęzyczna edycja publikacji Die französische Revolution, ein warnendes Beyspiel für andre Reiche autorstwa brytyjskiego ekonomisty i pisarza Arthura Younga (1741-1820). Tematyka dokumentu, wydanego w Hanowerze w 1794 roku nawiązuje do rewolucji francuskiej (1789-1799) nazywanej również wielką rewolucją francuską lub wielką rewolucją - okresu w historii Francji, w którym doszło do głębokich zmian polityczno-społecznych, obalenia monarchii absolutnej Burbonów i ustroju stanowego we Francji. Opracowanie jest subiektywnym spojrzeniem Younga na wydarzenia we Francji i jak zaznaczono w tytule stanowi znak ostrzegawczy dla innych imperiów. Autor w latach 1787-1789 podróżował po Francji i opisywał system polityczny oraz sytuację tego kraju w przededniu i w czasie wczesnej rewolucji francuskiej. Nie rozumiał dlaczego Francuzi chcą obalić dawny system, ponieważ twierdził, że jest on jednym z najłagodniejszych w Europie. Dokument współoprawny z innymi drukami (klocek introligatorski), sygn. 91813-91814.