Die Deutsche Höhere Schule. Zeitschrift des Nationalsozialistischen Lehrerbundes, 1938

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1938 Miejsce publikacji: Frankfurt am Main Sygnatura: 010949 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Czasopisma niemieckie - 20 w.
  • Szkolnictwo - Niemcy - periodyki - 20 w.
Data dodania: 14.03.2016

Czasopismo niemieckie z zakresu szkolnictwa średniego, organ Narodowosocjalistycznego Związku Nauczycielskiego. Wychodziło w latach 1934-1944.  Po 1933 r. szkolnictwo średnie w III Rzeszy przeszło gruntowne przeobrażenia. Zredukowano znacząco ilość gimnazjów humanistycznych, zwiększono za to liczbę szkół zawodowych, zwłaszcza przygotowujących do zawodów rolniczych. W szkołach chłopięcych dodano zajęcia z języków nowożytnych i przyrodniczo-matematyczne, natomiast w szkołach dziewczęcych także lekcje języków oraz gospodarstwa domowego. Szkoły przygotowawcze do matury, wcześniej koedukacyjne,  zostały podzielone według płci. Biblioteka Elbląska posiada jeden zeszyt (4) z 1938 r.