Diabeł Polski w Ekslibrisie - katalog

Typ: DŻS Rok publikacji: 1993 Miejsce publikacji: Kraków Strony: 12, [1] Sygnatura: DŻS - Exlibrisy biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Znaki własnościowe
  • Ekslibrisy - tematyka
  • Czosnyka, Józef Tadeusz
  • Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Krakowie - wydawnictwa
  • diabeł - ekslibris - katalog
  • Grąbczewski, Wiktoryn
Data dodania: 05.07.2013

W dniach 13.12.1992 r. – 08.01.1993 r. w Galerii Ekslibrisu Dzielnicowego Ośrodka Kultury Kraków-Podgórze odbyła się ciekawa wystawa „Ekslibrisy Diabelskie”. Na zdjęciu widoczny katalog, który zawiera przedruk z opracowania Wiktoryna Grąbczewskiego oraz słowo wstępne w opracowaniu Józefa Tadeusza Czosnyka.Wystawa liczyła 117 eksponatów podzielonych na ekslibrisy nt.: Diabeł, Książka i diabeł, Boruta najbardziej polski diabeł ze wszystkich diabłów, Gorzałka – muzyka i diabeł ; Kobieta i diabeł ; Bóg, Szatan, Anioł i Człowiek. Na wystawie nie zabrakło również grafiki, znaków graficznych, wizytówek i pieczęci z motywem diabła.