Deutsche Kriegsnachrichten (D.K.), 1916-1918

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1916-1918 Miejsce publikacji: Berlin Sygnatura: 012189 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Czasopisma niemieckie - 20 w.
  • I wojna światowa, 1914-1918 - czasopisma
  • Korespondencja wojenna - czasopisma
  • Wojskowość
Data dodania: 05.06.2017

"Deutsche Kriegsnachrichten. D. K. Zusammengestellt im Kriegspresseamt. Nichtamtlich" - niemieckie aktualności wojenne, korespondencja i reportaże z działań I wojny światowej oraz ogólne wiadomości ze świata. Gazeta ukazywała się trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. Czasopismo wydawane na niskiej jakości papierze, ale mimo ograniczeń związanych z papierem, w drukarniach - większość stron drukowana nieoszczędnie (co druga karta pusta). Paginacja w obrębie poszczególnych numerów, natomiast numeracja zeszytów ciągła dla wszystkich roczników. W numerach poniedziałkowych ukazywał się dodatek "Deutsche Marine=Nachrichten...", w środy od września 1918 dodatek "Nachrichten der Luftstreitkräfte..." (oba dodatki z własną numeracją oraz paginacją). Biblioteka Elbląska w swoich zbiorach posiada roczniki z lat 1916-1918.