Der zwar weitgesuchte/ aber erst im Vaterlande würcklich gefundene Todes=Tempel Welchen Den der Hoch=Adelichen Leichen=Begängnütz / Der Hoch= Wohlgebohrnen Frauen/Frn. Anna Barbara gebohrnen von Pudewelssin […]

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1709 Miejsce publikacji: Königsberg Autor:
  • Gröben, Jacob Friedrich von
Strony: [6] K. Sygnatura: Pol.8.IV.58 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Druk okolicznościowy - 18 w.
  • Druk funeralny - 18 w.
  • Gröben, Anna Barbara von (1653-1709)
Data dodania: 26.01.2018

Druk funeralny na okoliczność ceremonii pogrzebowej szlachetnie urodzonej Anny Barbary z domu Pudewelss, ukochanej żony generała  Friedricha von Gröben, która odbyła się 14 maja 1709 roku. Druk zawiera obszerny utwór wierszowany ku pamięci zmarłej ukochanej babci, przytaczając rozważania nad sensem śmierci. Autorem tekstu jest wnuk Anny - Jacob Friderich von der Gröben. Dokument wydano w Królewcu w oficynie Reusnerichen Buchdruckerey. Typ oprawy (materiał): półpłótno ; czarne obleczenie ; zdobienia oprawy - marmurek ; krawędzie nieprzycięte. W 2012 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza zbioru starych druków XVIII w. Biblioteki Elbląskiej”. Druk okolicznościowy współoprawny z innymi drukami (klocek introligatorski), sygn. Pol.8.IV.57-Pol.8.IV.67.