Der schwarze Dekameron. Liebe, Witz und Heldentum in Innerafrika [ulotka]

Typ: DŻS Rok publikacji: 1910 Miejsce publikacji: Berlin Strony: [2] K. + [1] K. Sygnatura: DŻS - zabytki biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Oferty wydawnicze - reklama
  • Niemcy - wydawnictwa - historia
  • Frobenius, Leo Wiktor (1873-1938)
  • Archeologia - Niemcy - literatura
Data dodania: 28.11.2016

Ulotka niemieckiego wydawnictwa "Vita Deutsches Verlagshaus" w Berlinie promująca legendy trzech  afrykańskich legend "Der schwarze Dekameron. Liebe, Witz und Heldentum in Innerafrika". Dzieło niemieckiego etnologa, archeologa i afrykanisty Leo Wiktora Frobeniusa (1873-1938). Autor prowadził systematyczne badania Afryki, ekspert w dziedzinie sztuki prehistorycznej, wprowadził pojęcie kręgu kulturowego (Kulturkreise). Wyróżnił sześć głównych kultur afrykańskich, wskazując ich związki historyczne z kulturami basenu Morza Śródziemnego, zachodniej Azji, Indii i Melanezji. Do ulotki dołączona jest karta pocztowa z tytułami oraz cenami. Druki dołączone do tygodnika niemieckiego "Die Zukunft" 1910 nr 49, sygn. 010277.