Der hiesige Kirchenchor wird im Laufe des Winters Gluck’s Orpheus mit vollem…

Typ: Książka Rok publikacji: 1891 Miejsce publikacji: Elbing Autorzy:
  • Heinrich
  • Horn
  • Schemionek
Strony: 2 k. Sygnatura: 105528 – druk 6 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Elbląg - życie muzyczne - 19 w.
  • Elbląskie Towarzystwo dla Wspierania Muzyki Poważnej
  • Elbląski Chór Kościelny
Data dodania: 29.06.2010

Pismo wystosowane przez zarząd Towarzystwa do Wspierania Muzyki Poważnej (podpisani Heinrich, Horn, Schemionek). Dotyczy planów wystawienia przez elbląski Chór Kościelny, jak nazywany chór przy świątyni NMP „Orfuesza” Gluck’a z orkiestrą w pełnym składzie. Elbląski Chór Kościelny składał się niejako z dwóch chórów: "właściwego" - chłopięco-męskiego, ktorego zadaniem było upiększanie liturgii oraz z chóru, do ktorego przynależały także kobiety i który dawał koncerty muzyki świeckiej. Działalność chóru wspierana była przez Towarzystwo do Wspierania Muzyki Poważnej, które bylo głównym bojownikiem o dodatkowe środki finansowe dla chóru. Druk pochodzi z książki współoprawnej (klocek): Carstenn Theodor – „Chronik des Elbinger Kirchenchores” wydanej przez „Wernische Buchdruckerei” w Elblągu (syg. 105528-105529)