Der Gelehrte in der deutschen Vergangenheit […]

Typ: Książka Rok publikacji: 1900 Miejsce publikacji: Leipzig Autor:
  • Reicke, Emil
Illustracje: 130 Strony: 144 Sygnatura: KD.561 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Dzieje kultury europejskiej
  • Historia kultury niemieckiej
  • Panorama historii kultury niemieckiej
  • Niemcy - uczeni, polihistorzy - stare ryciny
  • Reicke, Emil (1865-1950)
Data dodania: 17.08.2023

Der Gelehrte in der deutschen Vergangenheit (Lipsk, 1900) - publikacja z zakresu szeroko pojętej historii kultury niemieckiej, w opracowaniu niemieckiego historyka i archiwisty Emila Reicke (1865-1950) wydana jako 7 tom popularnej serii wydawniczej Monographien zur deutschen Kulturgeschichte, opublikowanej w latach 1899-1909. Bogato ilustrowana oryginalnymi, pochodzącymi z okresu XV-XVIII wieku, starymi rycinami praca słowem i obrazem kreśli obraz niemieckiego uczonego, erudyty, polihistora w przeszłości, począwszy od starożytności i plemion germańskich, poprzez czasy średniowiecza i rozkwitu niemieckich uniwersytetów aż po czasy nowożytne, sięgając początków XIX wieku.