Der evangeliche Geistliche in der deutschen Vergangenheit […]

Typ: Książka Rok publikacji: 1905 Miejsce publikacji: Jena Autor:
  • Drews, Paul Gottfried
Illustracje: 108 Strony: 146 Sygnatura: KD.638 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Historia kultury niemieckiej
  • Panorama historii kultury niemieckiej
  • Historia niemieckiego duchowieństwa ewangelickiego
  • Niemcy - ewangelickie duchowieństwo - stare ryciny
  • Drews, Paul Gottfried (1858-1912)
Data dodania: 24.08.2023

Der evangeliche Geistliche in der deutschen Vergangenheit (Jena, 1905) - publikacja z zakresu szeroko pojętej historii kultury niemieckiej, której autorem jest niemiecki teolog luterański, profesor teologii praktycznej w Jenie, Gießen i Halle Paul Gottfried Drews (1858-1912), wydana jako 12 tom popularnej serii wydawniczej Monographien zur deutschen Kulturgeschichte, opublikowanej w latach 1899-1909. Bogato ilustrowana oryginalnymi, pochodzącymi z okresu XV-XVIII wieku, starymi rycinami praca słowem i obrazem kreśli obraz ewangelickiego duchowieństwa i duchownego w niemieckiej przeszłości, poprzez czasy reformacji,  wojny trzydziestoletniej, okres pietyzmu aż po wiek Oświecenia przypadający na koniec XVII wieku do początku XIX wieku.