Der Einfluss des Oberländischen Kanals auf die Landeskultur im Kreise Osterode Ostpr.

Typ: Książka Rok publikacji: 1930 Miejsce publikacji: Königsberg Autor:
  • Striewski, Walter
Strony: 40 Sygnatura: N. 6215 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Kanał Elbląski
  • Dysertacja naukowa - 20 w.
  • Uniwersytet w Królewcu - 20 w.
  • Kanał Elbląski - historia
Data dodania: 30.03.2010

Pubikacja traktuje o wpływie Kanału Elbląskiego, zwanego wówczas oberlandzkim na kulturę rolną w powiecie ostródzkim. Była to dysertacja napisana przez Waltera Striewskiego w celu uzyskania stopnia doktora na wydziale filozofii uniwersytetu "Albertyna" w Królewcu. Zagadnienia poruszane w rozprawie to m.in. : urządzenia wodne kanału i ich wpływ na pobliskie łąki, kwestie prawne związane z roszczeniami właścicieli łąk, możliwość osuszenia łąk za pomocą obniżenia lustra kanału i obliczenie dodatkowej powierzchni wydrenowanych łąk, urządzenia wodne w Kanale po planowanej rozbudowie i ich wpływ na kulturę rolną.