Der deutsche Krieg im Jahre 1866

Typ: Książka Rok publikacji: 1867 Miejsce publikacji: Elbing Autor:
  • Dorr, Robert
Strony: 403 Sygnatura: 58660 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Wojna prusko-austriacka, 1866
  • Dorr, Robert (1835-1919)
Data dodania: 13.10.2009

Szczegółowa historia prusko-austriackiego konfliktu zbrojnego wydana w roku następującym po zakończeniu działań wojennych. Monografia napisana została w oparciu o liczne źródła. Zawiera 6 portretów (m. in. Fryderyka Wilhelma i generała von Moltke), 2 kolorowane mapy, kronikę wydarzeń wojennych i opisy szyków bitewnych poszczególnych armii. Książka wydana przez "Neumann-Hartmann" w Elblągu. Oprawa tekturowa. Książka współoprawna z :"Kurzgefasste Geschichte des glorreichen Feldzuges der Deutschen…" - drukiem będącym "historią w pigułce" wojny francusko - pruskiej 1870/1871, która doprowadziła do powstania Cesarstwa Niemieckiego. Druk zawiera dzienne kalendarium wydarzeń wojennych. Przeznaczony jest, jak zaznacza na stronie tytułowej wydawca, dla "młodych i starych". Za stroną tytułową podana literatura o zbliżonej tematyce - pozycje oferowane nabywcom książki przez wydawcę, m. in. "Pikantne anegdoty i historie żołnierskie" z licznymi ilustracjami. Druk liczy 32 strony.