Der Bauer in der deutschen Vergangenheit […]

Typ: Książka Rok publikacji: 1900 Miejsce publikacji: Leipzig Autor:
  • Bartels, Adolf
Illustracje: 161 Strony: 142; [ 2 ] Sygnatura: KD.562 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Historia kultury niemieckiej
  • Panorama historii kultury niemieckiej
  • Niemcy - historia chłopów
  • Niemcy - chłopstwo - stare ryciny
  • Bartels, Adolf (1862-1945)
Data dodania: 21.08.2023

Der Bauer in der deutschen Vergangenheit (Lipsk, 1900) - publikacja z zakresu szeroko pojętej historii kultury niemieckiej, w opracowaniu niemieckiego pisarza, publicysty, historyka literatury i przedstawiciela ludowo-narodowego nurtu w literaturze w obszarze niemieckojęzycznym (Heimatkunst) Adolfa Bartelsa (1862-1945) wydana jako 6 tom popularnej serii wydawniczej Monographien zur deutschen Kulturgeschichte, opublikowanej w latach 1899-1909. Bogato ilustrowana oryginalnymi, pochodzącymi z okresu XV-XVIII wieku, starymi rycinami praca słowem i obrazem charakteryzuje stan chłopski, genezę powstania chłopów jako grupy społecznej oraz przedstawia obraz i sytuację chłopa w niemieckiej przeszłości, począwszy od starożytności i plemion germańskich, poprzez czasy średniowiecza aż po czasy nowożytne, sięgając początków XIX wieku.

]