Der Arbeit Ehrenpreis. Eine Allegorie mit lebendem Bilde Feier des 25 jährigen...

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1899 Miejsce publikacji: Elbing Sygnatura: Rps. 776/III-IV/1-2 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Druk okolicznościowy - 19 w.
  • Program teatralny - 19 w.
  • Loeser & Wolff
Data dodania: 31.08.2009

Alegoria z żywymi obrazami wystawiona podczas jubileuszu 25 lecia zakładu. Występujące uosobienia to: Geniusz, Przemysł, Handel, Sztuka, Łagodność, Patriotyzm i Germania. Druk znajduje się [w]: Loeser Bernard, Druckschriften anlässlich der Feier des 25 jährigen Bestehens der Cigarren & Tabakfabrik von Loeser & Wolff -Elbing. Zielone Świątki 1899. Rps. 776/III-IV/2 : Teczka o wymiarach 33 x 22 cm w płóciennej oprawie ze złoconym, tłoczonym napisem zawiera wiele druków okolicznościowych, dodatków do gazet, pieśni, zaproszenia oraz programy z różnych uroczystości.