Denkschrift zur fünfzigsten Hauptversammlung des Kreisvereins ost- und westpreußischer Buchhändler am 14. Juni 1931

Typ: Książka Rok publikacji: 1931 Miejsce publikacji: Königsberg Autor:
  • Magnus-Unzer, Frieda
Strony: 64 Sygnatura: IV.8 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Magnus-Unzer, Frieda (1875–1966)
  • Księgarstwo - Niemcy - 20 w. (przed 1945)
Data dodania: 30.08.2010

Memoriał jubileuszowy z okazji pięćdziesiątego zgromadzenia walnego Stowarzyszenia Księgarzy Prus Wschodnich i Zachodnich, które odbyło się 14 czerwca 1931 r. Celem Stowarzyszenia było zabezpieczenie interesów materialnych jego członków oraz pielęgnowanie zasady kolegialności. Wśród członków założycieli znajdowali się czterej elbląscy księgarze: Carl Meißner (który był też długoletnim przewodniczącym stowarzyszenia) oraz Arthur Bänge i Th. Mohr z wydawnictwa Neumann-Hartmann i Magnus Baltz z wydawnictwa Leona Saunier’a. Publikacja ostała opracowana na zlecenie Stowarzyszenia przez pisarkę królewiecką Friedę Magnus-Unzer, autorkę m. in. przyczynków krajoznawczo-kulturowych o Prusach Wschodnich i historii królewieckiego księgarstwa.