Delegacja Komitetu Obwodowego z Kaliningradu z wizytą w Elblągu [fotografia]

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 zdjęcie Sygnatura: DŻS - fotografie biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Obchody i uroczystości w Braniewie - 20 w.
  • Cmentarz Żołnierzy Armii Radzieckiej w Braniewie
  • Komitet Obwodowy z Kaliningradu w Elblągu
  • Fotografie
Data dodania: 23.10.2017

28-29.09.1976 r. miała miejsce wizyta delegacji partyjnej Komitetu Obwodowego z Kaliningradu. W skład wchodzili: sekretarz Komitetu Obwodowego Kim Szczekin, sekretarz Komitetu Dzielnicy Centralnej Nina Buszujewa, sekretarz POP sowchozu "Słowiański" Anna Kobina, sekretarz Komitetu Dzielnicy Prawdzińskiej Jurij Machabajskij i sekretarz KZ Fabryki Urządzeń Handlowych Jewgenij Christiczenko. Goście radzieccy podczas pobytu w Braniewie złożyli na mogiłach Cmentarza Wojskowego (ku czci poległych żołnierzy radzieckich) wieńce i kwiaty. Delegacji towarzyszyła sekretarz KW PZPR Bożenna Janikowska. Po przyjeździe do Elbląga delegacja spotkała się z członkami wydziałów KW partii. Towarzysz A. Połowniak zapoznał gości z problematyką społeczno-ekonomiczną województwa. W dalszym dniu pobytu delegacja spotkała się z Egzekutywą i aktywem ideowo-wychowawczym, odwiedziła Zakłady Wielkiego Proletariatu, Spółdzielnię "Plastyk" oraz Teatr Dramatyczny, gdzie przedstawiono spektakl "Rzeźnia" S. Mrożka. Fot. Czesław Misiuk (Elbląg).