Dekada Pisarzy Wybrzeża: 1973 – ulotka

Typ: DŻS Rok publikacji: 1973 Miejsce publikacji: Gdańsk Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Gdańsk - kultura - 20 w.
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Dekada Pisarzy Wybrzeża
  • Wydarzenia kulturalne w województwie elbląskim
Data dodania: 11.12.2012

Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Elblągu i Gdańsku, Wydział Kultury w Gdańsku i Elblągu oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku w dniach 24.09.1973 -1.10.1973 r. zainaugurowały Rok Kulturalno-Oświatowy 1973/1974. W tym czasie odbyły się m.in.: spotkania autorskie w Pogrodziu, Fiszewie i Tolkmicku, uroczyste otwarcie nowej placówki bibliotecznej „Na Stoku” w Elblągu etc. Na zdjęciu ulotka zwiastująca „Dekadę Pisarzy Wybrzeża 1973”, a na rewersie ulotki - reklamujące się gdańskie księgarnie, zachęcające do nabycia prozy i poezji (m.in.: „Babcia i słoń”, „Wyspa”, „Szumiące wrzosy”, „Damroka”, „Dawniej i teraz”etc.)