Decyzja o Nałożeniu Grzywny Celem Przymuszenia - druk urzędowy

Typ: DŻS Rok publikacji: 1975 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - X biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Bezpieczeństwo publiczne
  • Ochrona Zdrowia
  • Koty - szczepienia ochronne przeciwko wściekliźnie
  • Psy - szczepienia ochronne przeciwko wściekliźnie
  • Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Elblągu Oddział Terenowy w Elblągu - wydawnictwa
Data dodania: 02.07.2013

Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Elblągu Oddział Terenowy w Elblągu mający swa siedzibę przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w 1975 r. miał przygotowany wzór pisma nakładającego na właściciela psa lub innego zwierzęcia domowego grzywnę. Kara związana była z nieprzestrzeganiem ustawy o zwalczaniu zaraźliwych chorób zwierzęcych oraz rozporządzeniu o przymusowym szczepieniu psów i innych zwierząt domowych. Z treści dokumentu wynika, iż można było ją anulować, jeśli właściciel jednak zdecyduje się na przyjście do lecznicy ze swoim zwierzęciem w określonym czasie. Dokument był kontynuacją akcji szczepień ochronnych przeciwko wściekliźnie i związanych z nią dokumentów znajdujących się w Bibliotece Elbląskiej z roku 1975 z Elbląga i z roku 1977 z Malborka.