De vita & rebus gestis Theodosii Magni, Imper. R. Commentarius : Iterato editus, Nunc ita recognitus, ut pene novus videri ...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1680 Miejsce publikacji: Gedani Autor:
  • Pastorius, Joachim
Strony: [6], 183, [3] Sygnatura: Pol.7.II.145 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Pastorius, Joachim (1611-1681)
  • Druk teologiczny - 17 w.
Data dodania: 07.11.2013

Druk autorstwa Joachima Pastoriusa (1611-1681), lekarza i historiografa króla Jana II Kazimierza – autora wielu prac z zakresu pedagogiki, etyki i historii. Tematem pracy jest życie oraz osiągnięcia cesarza Teodozjusza Wielkiego (ogłosił m.in. edykt uznający chrześcijaństwo za religię panującą). Druk dedykowany polskiemu królewiczowi Jakubowi Sobieskiemu (syn Jana III). Oprawa druku – pergamin (biały); okładzina – tektura; krawędzie – nakrapiane; pęknięcie zwięzów między blokiem a oprawą, poluzowanie oprawy, uszkodzenie przegubów; niewielkie zagniecenia, ubytki, przedarcia; niewielkie zacieki i zaplamienia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”. Klocek introligatorski (druk współoprawny, sygn. Pol.7.II.143-Pol.7.II.146)