De Religione Lutherana, Disqvisistio Politica...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1685 Miejsce publikacji: Wittebergae Autorzy:
  • Carolus, Andreas David
  • Bauer, Adam Caspar
Strony: [8] K. Sygnatura: Pol.7.II.2870 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Carolus, Andreas David (1658-1707)
  • Rozprawa naukowa - 17 w.
  • Druk teologiczny – 17 w.
  • Luteranizm
Data dodania: 28.11.2013

Religia luterańska – badanie i roztrząsanie problemów religijnych i politycznych – praca autorstwa niemieckiego teologa, adiunkta na Wydziale Filozofii Uniwersytetu w Wittenberdze Andreasa Davida Carolusa (1658-1707) oraz jego przeciwnika (respondenta) Adama Caspara Bauera. Wyniki badań naukowych opublikowano 12.12.1685 r. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.2870-Pol.7.II.2916. Oprawa druku – biały pergamin (oprawa z japem); okładzina - tektura; krawędzie – nakrapiane; niewielkie zacieki/zaplamienia; pęknięcie zwięzów między blokiem a oprawą, poluzowanie oprawy, uszkodzenie przegubów; niewielkie ubytki spowodowane przez owady. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.