De natura et proprietatibus historiae, commentarius priuatim in Gymnasio Dantiscano propositus

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1610 Miejsce publikacji: Hanoviae Autor:
  • König, Ernest
Strony: 223 Sygnatura: Pol.7.II.183 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • König, Ernest (1635-1698)
  • Rozprawa naukowa - 17 w.
Data dodania: 07.11.2013

Rozprawa naukowa autorstwa Ernesta Königa (1635-1698) – rektora Gimnazjum Elbląskiego, będąca wykładnią jego poglądów na temat historii, jej „natury” i „właściwości”, a także cech idealnego badacza historii. Według Keckermanna historia ma za zadanie służyć teraźniejszości, dostarczając przykładów i doświadczeń. Oprawa druku – biały pergamin; okładzina – tektura; pęknięcie zwięzów między blokiem a oprawą, poluzowanie oprawy, uszkodzenie przegubów. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”. Klocek introligatorski (druk współoprawny), sygn. Pol.7.II.182-Pol.7.II.183.