De incomprehensibilitate dei, respectu intellectus finiti...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1743 Miejsce publikacji: Regiomonti Autorzy:
  • Teske, Johann Godofred
  • Kypke, Georg David
Strony: 32, [2] Sygnatura: Pol.7.II.3887 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Kypke, Georg David (1724-1779)
  • Druk teologiczny - 17 w.
  • Bóg - rozważania religijne - 18 w.
Data dodania: 22.01.2014

Rozprawa teologiczo-filozoficzna dotycząca m. in. niezrozumienia Boga, prowadzona 02.07.1743 r. przez profesora Johanna Gottfrieda Teske oraz respondentaGeorga Davida Kypke (1724-1779) (późniejszego orientalisty, filozofa i uczonego). Tekst rozprawy ozdobiony inicjałami, motywem dekoracyjnym oraz winietą na końcu druku. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.3871-Pol.7.II.3892. (Druk oprócz wspólnej oprawy, posiada oprawę indywidualną - ozdobny papier marmurkowy). Dawne sygnatury druku: U.7.Misc.6. Zewnętrzne oznaczenia: NS. Typ oprawy – półpłótno; obleczenie – brązowy marmurek; okładzina – tektura; niewielkie deformacje; niewielkie zabrudzenia; niewielkie zagniecenia/ubytki/przedarcia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.