Das sinnreiche Buch; oder Charaden, Räthsel und Logogryphen auf alle Tage im Jahr. Wyd. 2.

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1811 Miejsce publikacji: Leipzig Autor:
  • Hell, Theodor
Illustracje: 1 K. Strony: 410, [2] Sygnatura: 010014 biblioteka cyfrowa link Języki: fre, ger Hasła kluczowe:
  • Hell, Theodor (1775-1856)
  • Czasopisma niemieckie – 19 w.
  • Gry i zabawy - 19 w.
  • Biedermeier – kultura - 19 w.
Data dodania: 13.03.2015

Zbiór łamigłówek w postaci zagadek, szarad, logogryfów w języku niemieckim i francuskim na każdy dzień roku autorstwa Theodora Hell’a (1775-1856) – niemieckiego pisarza, poety, tłumacza, publicysty, radcy dworu króla Prus. Publikacje tego typu, dostarczające inspiracji do gier i zabaw podczas wieczorów, spędzanych w gronie rodziny i przyjaciół, były czymś charakterystycznym dla epoki biedermeier, stawiającej w centrum prywatność, życie rodzinne i domowe rozrywki. Przed kartą tyt. frontispis sygnowany: Ramberg Johann Heinrich &. Bolt Johann Friedrich, 1810. Biblioteka Elbląska w swoich zbiorach posiada rocznik 1811.