Das heute ablaufende 36. Jahr des Bestehens...

Typ: Książka Rok publikacji: 1882 Miejsce publikacji: Elbing ? Strony: 15 Sygnatura: IV.9.1 Elbląg biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Elbląg - życie społeczne - 19w.
  • Elbląg - życie gospodarcze - 19 w.
  • Towarzystwa kupieckie
Data dodania: 02.02.2010

Książka nie posiada strony tytułowej i zaczyna się od słów : Das heute ablaufende 36. Jahr des Bestehens... Jest to kolejne- sprawozdanie (Jahresbericht) za miniony rok (1882) w Towarzystwie Kupieckim w Elblągu. Opisuje zmiany w zarządzie i kadrowe (spowodowane między innymi śmiercią niektórych członków), podaje liczbę odbytych narad (sesji) zarządu i posiedzeń, omówiona jest sytuacja w związanej ze Towarzystwem Szkole Handlowej. Druk informuje dalej o nabytkach biblioteki stowarzyszenia, uroczystościach i wycieczkach oraz podana jest informacja o kierowanych pod adresem Towarzystwa prośbach o wsparcie finansowe, którym w niektórych przypadkach Stowarzyszenie wyszło naprzeciw. Załączono wykaz przychodów i wydatków Towarzystwa oraz listę jego członków na dzień 1 października 1882 (276 nazwisk)