Daria Sołtan-Krzyżyńska - tkanina, Olga Krzyżyńska - malarstwo, grafika

Typ: DŻS Rok publikacji: 1995 Miejsce publikacji: Elbląg Sygnatura: DŻS - XII.5 - programy /foldery biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Malarstwo - wystawa - 20 w.
  • Grafika - wystawa - 20 w.
  • Sołtan-Krzyżyńska, Daria
  • Krzyżyńska, Olga
  • Muzeum w Elblągu - wystawa
Data dodania: 15.11.2012

Folder z wystawy, która miała miejsce w elbląskim Muzeum od stycznia - marca 1995 r. Na wystawie zaprezentowano tkaniny Darii Sołtan-Krzyżyńskiej oraz grafiki i malarstwo Olgi Krzyżyńskiej. Artystki zajmują się tkaniną artystyczną (gobelin, jedwab malowany) oraz malarstwem (pastele, olej, akwarela), jak również projektowaniem ubiorów. Prace z tkaniny przedstawiają nurt twórczości pięknej i użytecznej. Olga preferuje w swoich pracach czerń i biel. Prace graficzne wykonane są techniką odpryskową, pejzaże i zjawiska z nimi związane są tematami prac zarówno graficznych, jak i malarskich. Obie artystki brały udział w wielu wystawach zbiorowych iindywidualnych.