Danziger familiengeschichtliche Beiträge, H. 2

Typ: Książka Rok publikacji: 1934 Miejsce publikacji: Danzig Strony: 143 Sygnatura: IV.9 Gdańsk biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Genealogia
  • Rody - historia
Data dodania: 21.07.2011

Gdańskie przyczynki genealogiczne. Zeszyt 2/1934, wydany z okazji piętnastolecia istnienia Gdańskiego Towarzystwo do Genealogii, Sfragistyki i Heraldyki. Zeszyt 2 zawiera artykuły na temat: Archiwum Państwowego w Gdańsku i jego przydatności przy poszukiwaniach rodzinnych, ksiąg kościelnych Ziemi Gdańskiej w Archiwum Państwowym w Gdańsku, badaczy korzeni rodzinnych w Bibliotece Miejskiej, gdańskich portretów, gdańskich pisarzy miejskich w latach 1650-1700 i 1700-1730, rodziny Lobeck i ich dworu, źródeł do przebadania gdańskiego środowiska rzemieślniczego pod kątem genealogicznym, księgi pogrzebowej kościoła Zbawiciela z 1709 r., księgi weselnej twierdzy Wisłoujście w Gdańsku, epigrafów trumiennych w kościołach wiejskich Wolnego Miasta Gdańska, pierwszego wykazu sztambuchów gdańskich, niemieckich badań genealogicznych w Polsce, gdańskiej rodziny patrycjuszowskiej Giese, doktora Georga Groddeck’a, gdańskich mennonitów w roku 1681, czterech chrztów gdańskich Żydów.