Danziger familiengeschichtliche Beiträge, H. 1

Typ: Książka Rok publikacji: 1929 Miejsce publikacji: Danzig Illustracje: 9 Strony: 116 Sygnatura: IV.9 Gdańsk biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Genealogia
  • Gdańsk - historia
Data dodania: 12.05.2011

Gdańskie przyczynki genealogiczne. Zeszyt 1/1929. Seria była wydawana przez Gdańskie Towarzystwo do Genealogii, Sfragistyki i Heraldyki. Inspiracją dla wydania pierwszego zeszytu było dziesięciolecie powstania Towarzystwa. Zeszyt 1 zawiera artykuły na temat: źródeł do genealogii w Gdańsku, ksiąg kościelnych na Ziemi Gdańskiej, historii rodziny i Muzeum Krajoznawczego, gdańskich pisarzy miejskich do 1650 r., mieszczan gdańskich na Wyżynie Gdańskiej, rodziny Groddeck, stypendystów Stypendium Diesseldorfskiego, wykazu znajdujących się w gminie św. Zbawiciela grobowców rodzinnych nabytych przed 1784, zamiejscowych czeladników w księdze wpisów i wypisów gdańskiego cechu kuśnierzy, tablicy przodków Hansa Alberta Hohnfeldt’a, mieszkańców wiosek Cedry Wielkie i Małe w siedemnastym wieku.